Neden Tedaş Tip Proje Onaylı Aydınlatma Direkleri ? – Alprosan Aydınlatma

Neden Tedaş Tip Proje Onaylı Aydınlatma Direkleri ?

Neden TEADŞ Tip Direkler ?

Neden Tedaş Tip Proje Onaylı Aydınlatma Direkleri ?

Kamu kurum ve kuruluşları projelerinde alanın tarihine ve kültürel dokusuna uygun, yeni nesil gövdesi ledli dekoratif görünümlü alüminyum aydınlatma direklerini projelerinde uygulamak isterler.

Eski tip klasik tedaş aydınlatma direklerinin aksine, yeni nesil tedaş onaylı direkler görşev şov amaçlıda kullanılmaktadır.

Ancak  yeni nesil  aydınlatma direklerinde  Tedaş tip proje onayı olmadığı takdirde, Kamu kurum ve kuruluşları  dağıtım şirketine şebeke devrini gerçekleştiremediği için gerek kullanılan elektrik maliyetlerini ve bakım onarım bedellerini sürekli ödemek zorunda kalırlar. Bu durum kamu kurum ve kuluşların bütçesini olumsuz etkilemektedir.

Tedaş kurumunun elektrik proje ve şebeke devrinde tedaş tip proje onaylı direkler istemesindeki temel  unsurlar, Projesi onaylanan direklerin kendi kurumu tarafından statik hesaplarının kontrol edilmiş ve onaylanmış olması, tehlike taşımadığını bilmesi ve ilgili uluslararası kalite standartları dahilinde tasarlanıp üretilmiş olmasıdır. Kamu alanlarına açık Projelerde, Tip proje onaylı direkler kullanılmadığı takdirde, Tedaş bu tip direklerin devrini almamaktadır. Doğal olarak tüm giderler kamu kurumları ve belediyeler tarafından karşılanmak zorundadır.

Gelişen led teknolojisi ile birlikte, Yeni nesil gövdesi ledli alüminyum aydınlatma direklerimiz kalite ve estetikliğinden ödün vermeden bulunduğu ortamı güzelleştirecek şekilde tasarlanmıştır. Alüminyum Hammaddesi  İle pas ve korozyona karşı dayanıklı olması, aynı zamanda geri dönüşüm getirisi yüksek olan alüminyum aydınlatma direklerimiz, geceleri gövdesindeki boydan boya led sistemi İle görsel şovunu ön plana çıkartmaktadır.

Alprosan Aydınlatma olarak uzman ekip arkadaşlarımız ile birlikte TEDAŞ Tip Proje onaylı yeni nesil alüminyum aydınlatma direklerimizi Avrupa standartlarına uygun üretiyoruz.

Ürünlerimiz düşük enerji sarfiyatına sahip olup bir de TEDAŞ Tip Proje onayları sayesinde direklerin armatürlerinin tükettiği elektrik maliyetleri TEDAŞ tarafından karşılanmaktadır. haricen direk gövdelerinde bulunan şerit ledler, belediyelere özel ledli logolar, ledli motifler tedaş elektrik kurumu tarafından karşılanır.

TEDAŞ Tip Onayı Ne demektir?

Cadde ve sokaklarımızın yol aydınlatmalarında, Resmi kurum olan Tedaş Genel Müdürlüğü tarafından statik hesapları kontrol edilmiş ve onaylanmış olan aydınlatma direkleri kullanılmak zorundadır. Tedaş tip proje onayının sebebi ; kaliteli, Statik hesapları yapılmış ve standartlara uygun ürünlerin projelerimizde kullanılmasının amaçlanmasıdır.

Tedaş Genel Müdürlüğü tarafından belirlenmiş standartlara göre, üretici firma tasarladığı ürünün statik hesaplarını uzmanlar tarafından hazırlayarak sunumunu yapar.

Tip Onaya sunulan ürünün tüm kontrol aşamasında bağımsız bir akredite kurumunun deney laboratuarlarında testler gerçekleştirilir.

Ardından tedaş komisyon üyeleri tarafından onaylanan ve imzanan tip test raporu tedaş kurumunun resmi internet sayfasında tedaş tip proje onaylı aydınlatma direkleri olarak yayınlanmaktadır.

Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. Tip proje onayı alınmış aydınlatma direklerinin tüm bakım ve elektrik maliyetlerini üstlenmektedir.

  ArabicAzerbaijaniEnglishKazakhRussianTurkish

  Aydınlatma Ürünlerinde Üretici Marka

  Alprosan Aydınlatma, sektördeki talep ve beklentileri tecrübe ve konuya uzman bakışıyla objektif biçimde değerlendirmekte; dinamik, yenilikçi, gelişmeci bir yaklaşımla müşteri memnuniyeti sağlayarak kalıcı müşteriler yaratmaya çalışmaktadır. Kalitede süreklilik, uygun fiyat, karşılıklı güven ve dürüstlük vizyonumuzu oluşturan temel ilke ve vazgeçilmez değerlerimizdir.

  Alprosan Aydınlatma

  Adres

  Halil Rıfatpaşa Mah, Piyalepaşa Blv. Üzeri D:no:67/3, 34384 Şişli/İstanbul

  Telefon

  +90 532 659 64 24

  E-mail

  info@alprosan.com.tr

  Cart